Každý rok je datum 11.11 ve znamení velkých slev v čínský eshopech, tento den je známý také jako tzv. Singles day. Původně toto datum nebylo vůbec spjato s velkými slevami, Singles day (neboli den svobodných) je takový antivalentýn, který začal v roce 1990.
Tehdy začali čínští studenti oslavovat svoji svobodu, tedy jen ti, kteří neměli žádný vztah samozřejmě. Historicky je to spojeno s čínským nařízením, známým jako politika jednoho dítěte. A jak se z této oslavy stal největší nákupní festival? V roce 2009 společnost Alibaba (majitel eshopu AliExpress), uviděla ve zmíněné “tradici” marketingovou příležitost a postavila na oslavách velkou reklamní kampaň, což se jí samozřejmě vyplatilo.
Singles Day není jen o nákupech na AliExpress, většina čínských eshopů výrazně slevuje
Mimochodem, v Americe (ale už i u nás) je podobný den známý jako Black Friday, obrovské slevy trvající pouze 24 hodin. Black Friday vznikl v USA, ale postupně ho přebrali eshopy i u nás. A ačkoliv je Black Friday celosvětově známější, tak čínský Singles Day je mnohem větší co se do objemu týče. 11.11 se každý rok prodá mnohonásobně více zboží za mnohem více peněz, než v známější Black Friday. Bohužel se ozývají i negativní hlasy, některé eshopy, měsíc před Singles Day, ceny zboží postupně zvyšují, aby mohly právě 11.11 ceny opět snížit a ukázat obrovskou procentuální slevu. Ale o tom se samozrějmě moc nemluví. Ovšem tento den nenabízí obrovské slevy jen AliExpress, zde je seznam velkých čínských eshopů, které se do oslav také zapojují a rozhodně mají co nabídnout.
Seznam velkých čínských eshopů slavící Singles Day
Gearbest.com
Zobrazit slevy na GearBest.com
Lightinthebox.com
Zobrazit slevy na Lightinthebox.com
SammyDress.com
Zobrazit slevy na SammyDress.com
TinyDeal.com
Zobrazit slevy na TinyDeal.com
Banggood.com
Zobrazit slevy na Banggood.com
Coolicool.com
Zobrazit slevy na Coolicool.com
DealExtreme.com
Zobrazit slevy na DealExtreme.com
AliExpress.com
Zobrazit slevy na AliExpress.com
Napsat komentář